25 Nisan 2020

Psikolog Damla Nur Dolu Özgeçmiş

ile admin

"<yoastmark

Psikolog Damla Nur Dolu Kimdir?

Damla Nur DOLU, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümünü 2018 yılında başarıyla tamamlamıştır. 2019-2020 Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde
yüksek lisans eğitimini Aile danışmanı olarak tamamlamıştır.

Kırıkkale Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara/Etlik Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde staj eğitimlerini tamamlamış olan, Psk. Damla Nur DOLU, Ankara Reyyan
Anaokulu, Ankara Mamak Teknoloji ve İnovasyon Lisesi’nde ve iş deneyimleri edinmiş olup şu anda Ankara Emin Terapi Merkezinde çalışmalarını sürdürmekle birlikte bir çok eğitim ve sertifika programını başarıyla tamamlamıştır.

MMPI (Minesota Çok Yönlü Kişilik Tarama Envanteri), Objektif Çocuk Testleri ve Resim Analizi(Yorumlama),
Akran Çatışması ve Stres Yönetimi, Etkili İletişim ve Özgüven Kazanma, Diksiyon ve Hitabet, Hızlı Okuma ve
Dikkat Geliştirme, İşaret Dili, Türk PDR derneği ve Üniversite Onaylı Wısc-r Çocuklar için Zeka Testi Eğitimi
Psikoterapi Enstitüsü Onaylı Bütüncül Oyun Terapisi (Şema Terapi, Çocuklar için Bilişsel Davranışçı Terapi,
Deneyimsel Oyun Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Yapılandırılmış Oyun Terapisi, Filiall Oyun Terapisi, Ebeveyn Danışmanlığı) Eğitimlerini alan Psk. Damla Nur DOLU mesleki çalışmalarını öncelikli olarak çocuk-ergen ve genç psikolojisi, aile danışmanlığı ve çift terapisi, ebeveyn danışmanlığı, eğitim danışmanlığı üzerine sürdürmekle birlikte bireysel yetişkin görüşmeleri de yapmaktadır.

Özellikle bireyin kendisini keşfetmesi yolculuğunda bireye destek olmak, sistemler bütünü olan aile yapısını anlamak, psikolojik sağlamlıklarını güçlendirerek Oyun Terapisi ve çeşitli çocuk test ve uygulamaları ile çocukların dünyasını anlamak konusunda kendini geliştirme odaklı ilerlemektedir. Hayatın getirmiş olduğu zorluklarla birlikte, bireysel farklılıklarımız sonucu farklı tepkiler ve davranışlar geliştirmekteyiz; tüm bu bireysel farklılıklarımıza saygı duyarak kendimizi geliştirmek, kriz ile mücadele edebilmek noktasında psikolojik destek veren, Psikolog Damla Nur DOLU, çeşitli eğitim kurumlarında da, ”SINAV KAYGISI” ”STRES İLE BAŞETME” ”ETKİLİ VE VERİMLİ ÇALIŞMA” konulu seminerler vermiştir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri çerçevesinde ”Sağlıklı Karı-koca İletişimi” ve ”Çocuklar ile İletişim” konulu seminerler vermiştir. Emin Terapi Merkezinde aktif olarak AİLE-ÇOCUK ETKİNLİK Atölyeleri düzenlemektedir.

Psikolog Damla Nur Dolu’ya Ulaşın

Psk. Damla Nur Dolu’ya ulaşmak için Ankara Emin Terapi Merkezi telefonlarımızı arayabileceğiniz gibi, kendisine aşağıdaki sosyal platformlardan da ulaşabilirsiniz: