Biz Kimiz

Ankara Emin Terapi Merkezi Logosu

Emin Terapi Merkezi Ankara Öveçler’de, 2019 yılı Eylül ayında kurulmuştur. Kurucumuz Klinik Psikolog Mehmet Emin Kızgın, 20 yılı aşkın süredir bu alanda çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmektedir.

Emin Terapi Merkezi Olarak Misyonumuz ve Vizyonumuz

Çalışmalarımıza insan bağlantısının gücüne ve insanların birbirlerini yetiştirip geliştirme yeteneğine inanarak yaklaşıyoruz. Amacımız; danışanlarımızla ilk andan itibaren saygı ve empatiye dayalı bir ilişki kurarak onların daha dengeli, özgün, özgür ve değişime açık bir yaşam yaratmalarına yardımcı olmaktır.

Merkezimizde, psikoterapi uygulamalarında güçlü yönlerinize odaklanan danışan-merkezli bir yaklaşım kullanarak faaliyet gösteriyoruz. Emin Terapi Merkezi ve çalışanları olarak, toplumumuzdaki tüm bireyleri, aileleri ve sosyal toplulukları ayrım göstermeden uygun fiyatlı ve kaliteli terapi yoluyla güçlendirmek için elimizden geleni yapmaya kararlıyız.

Danışanlarımızın, kendi hayatlarının uzmanı olduklarına ve kendilerini en iyi onların tanıdığına inanıyoruz. Bu nedenle de; merkezimizdeki akıl sağlığı çalışanları, yaşamla ilgili kendi kararlarınızı vermeniz konusunda güçlendirmenin doğru olduğuna inanmaktadır. Psikologlarımız size neyin doğru ya da yanlış olduğunu söylemez, sizleri “şunu yap” “bunu yapma” diye yönlendiremez. Aksine, danışanların kişiliklerine uygun bir şekilde doğru kararları kendilerinin almalarına destek olmaya çalışırlar. Psikolojik danışmanlık ve psikoterapinin kişinin ihtiyaçlarına göre şekillendirilmesinin ve bireyselleştirilmesinin gerektiğinin farkındayız. İsteğiniz grup danışmanlığı, ister çocuk, ergen ve yaşlı danışmanlığı, çift terapisi, evlilik danışmanlığı, LGBTQ danışmanlığı, bağımlılık danışmanlığı, sanal danışmanlık ve daha niceleri olsun, Emin Terapi Merkezi ihtiyaçlarınıza ve rahatınıza uygun psikolojik desteği vermeye çalışacaktır.