ankara cinsel terapi en iyi terapist

Ankara Cinsel Terapi

Cinsel terapi, cinsel alanda yaşanan olumsuzlukların ortadan kaldırılması için eğitimli kişiler tarafından yapılan bir terapi türüdür. Ülkemizdeki katı sosyal kurallar nedeni ile veya cinsel konuların sürekli olarak, ayıp karşılanması nedeni cinsel sorunların üzeri sürekli örtülmektedir. Ama Ankara cinsel terapi uzmanları, çiftler arasında yaşanan bu sorunların ortadan kalkmasına büyük fayda sağlamaktadır. Ankara Emin Terapi Merkezi en iyi cinsel terapist ekibi ile sizlerin yanındadır.
Cinsel terapiye başlanmadan önce ilk olarak, sorun anlaşılır. Çünkü pek çok kişi nasıl bir cinsel sorunla karşılaştıklarını bilemezler. İlk olarak sorunları yaşayan kişiler ile bir diyalog kurulur. Bu sayede cinsel problemlerin nedeni anlaşılır. Ve yine bu tür cinsel isteksizliğe neden olan etmenler tespit edilir. Örneğin katı aile eğitimleri, iş yaşamındaki sorunların cinselliğe yansıması, küçüklük yaşlarda oluşan travmalar bu tür sorunlar tespit edildikten sonra terapilere başlanır.

Klinik Psikolog Mehmet Emin Kızgın Özgeçmiş

Psikolog Özge Sevinç

Uzman Klinik Psikolog Esin Kırcalı

Uzm. Psikolog Dilek Eken

Psikolog Z. Serpil Hamurkar

Ankara En İyi Cinsel Terapist

Çiftler arasındaki uyumun sağlanması ve daha mutlu bir yaşamın sürdürülebilmesi için mutlaka sorunsuz bir cinsel yaşamın olması gerekir. Problemsiz bir cinsel hayat demek, başta kişilerin kendilerine olan öz güvenin yükselmesi ve eşler arasındaki yaşamın sorunsuz olması anlamına gelir. Bu nedenle gerek erkeklerde gerekse bayanlarda psikolojik olarak ortaya çıkan cinsel problemlerin üzeri kapatılmamalıdır. Ankara en iyi cinsel terapist uzmanları sayesinde, cinsel yaşamınızda daha aktif ve daha mutlu olmanız mümkün olacaktır. Psikolojik olarak ortaya çıkan bazı cinsel hastalıklar ise;
Cinsel istekte azalma; bu hem bayanların hem de erkeklerin, en fazla başına gelen durumlardan biridir. Gerek hayatın bazı dönemlerinde gerekse sürekli olarak kendini tekrarlar. Kişilerde öz güven eksikliğine neden olurken, sosyal yaşamda da iş yaşamında da sürekli tekrarlanan nedensiz gibi görünen mutsuzlukların kaynağıdır. Cinsel istekte azalma, kadınlarda daha fazla görülürken, eşlerde terk edilme kaygısını da beraberinde getirir. Dolayısı ile tedavi edilmez ise ilerleyen zamanlarda artarak, kendini gösterir.
Cinsel tiksinme; bu durum daha çok çocukluk döneminde, tacize uğramış kişiler tarafından sık görülür. Cinsel tiksinme ile karşı karşıya kalan çiftler birbirlerini sevmediğini düşünerek, normal yaşantılarında da sık sık kavga edebilirler. Ama bu tür sorun çiftler arasında her ne kadar çok sık bir şekilde görülse de sürekli olarak üzeri kapatılır ve utanılması gereken bir davranış gibi düşünülür. Oysa ki cinsel tiksinme bozukluğunun tedavisi oldukça kolaydır. Ve kısa bir terapi sonunda, tamamen ortadan kalkar. Dolayısı ile bu tür problemlerle karşılaşan çirtlerin hemen bir uzman desteği almaları gerekir.

Cinsel sapkınlıklar; cinsel sapkınlıklar kesinlikle tedavi edilmesi gereken psikolojik rahatsızlıkların başında gelmektedir. Özellikle bazı kişilerde bu tür sapkınlıkların boyutu sanıldığından daha fazladır. Örneğin küçük çocukları cinsel obje gibi gören, kendi cinsel organını sürekli olarak göstermeye çalışan ve anormal olarak görülen her türlü cinsel sorunun tedavi edilmesi gerekir.

İlk gece korkusu; bazı genç kızlarda ilk gece korkusu olması gerektiğinden daha fazladır. Yeni evlenen bayanlarda görülen bu durumun önüne geçilmediği takdirde ilerleyen dönemlerde cinsellikten haz alamama, sürekli olarak cinsel ilişkiyi ve eşi ret etme gibi durumlar ortaya çıkacaktır. İlk gece korkusunu aşmak ve evliliğin diğer yıllarında da daha sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşmak için mutlaka ilgili uzmandan destek alınması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir : https://eminterapi.com/ilk-gece-korkusu-nedir-neden-olur/

Elbette psikolojik cinsel sorunlar tüm bunlarla da sınırlı değildir. İlk olarak, ne tür bir problem olduğu anlaşılmalı ve akabinde gereken tüm tedavilerin yapılması gerekmektedir.

Cinsel Psikolog Ankara

Kadınlarda ve erkeklerde görülen psikolojik cinsel sorunların tamamen ortadan kaldırımasın için seans sırasında, cinsel yaşama dair çeşitli sorular sorulmaktadır. Terapi uzmanları bu sayede problemlerin derecesini, hangi yönde sorunların ortaya çıktığını ve cinsel isteksizliğe neden olan travmaları ve fiziksel durumları tespit ederler.  Cinsel psikolog Ankara, yaptığı seanslar sayesinde sorunları anlayıp, doğru yönde terapilere devam ederek, sorunların tamamen ortadan kaldırılması için çaba gösterirler.  Terapiler çiftlerle aynı anda yapılabileceği gibi ayrı ayrı olarak ta yapılır. Terapilerde uzmanlar çiftler için çeşitli görevler vermektedir. Örneğin cinsellik eğitimleri ile alakalı kitap okumaları istenir veya doktor kendi uyun gördüğü her hangi bir ödevi çiftlere verir.

Ankara Cinsel Terapi Uzmanı

Ankara cinsel terapi uzmanı seçimi yaparken mutlaka özenli bir araştırma yapmanız tavsiye edilmektedir. Çünkü her psikoloğun uzman olduğu alanlar farklıdır. Doğru cinsel eğitimleri almış, bu alanda daha önce terapi vermiş olan kişilerden hizmet almak hem kadın hem de erkek için daha fazla avantajlı olacaktır. Cinsel sorunların üzeri örtülmeden, hızlı ve etkili bir şekilde çözüme kavuşturulması son derece önemlidir.