Aldatan Erkek Belirtileri

9 Nis
Aldatan erkek belirtileri ve davranışları nelerdir? Aldılan kadın ne yapmalı?

Günümüzde boşanmaların başlıca kaynağı aldatmalardır. Özelikle sosyal medyanın yaygınlaşması aldatma oranlarının daha fazla yükseldiğini göstermektedir. Hal böyle olunca eşlerinden şüphelenen tüm kadınlar aldatan erkek belirtileri hakkında bir takım konuları merak etmektedir. Çünkü aldatan erkekler, aldattıklarını her ne kadar gizlediklerini düşünseler de mutlaka bir yerden açık vereceklerdir. Bu konuda kadınların bir kadar daha temkinli olmasında fayda vardır.

Eşlerin birbirini aldatması sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda sosyal medya ve diğer sanal alanlar üzerinden de mümkündür. Bu nedenle kadınlar erkeklerde yaşanan aldatma konularını sadece fiziksel olarak algılamayı kesinlikle bırakmalıdır.

Aldatan Erkek Belirtileri Nelerdir?

Aldatan erkeklerde bir takım farklılıklar ortaya çıkar. Bu ilk başlarda çok yoğun bir şekilde anlaşılmayabilir ama uzun dönemli aldatma sürecine giren erkekler bu belirtiler ile kendilerini ele vereceklerdir. Aldatan erkek belirtileri ise;

 • Eve sık sık çiçek getirme; ilk defa aldatan erkeklerde bilinç altı bir suçluluk psikolojisi uyanır. Bu da erkeklerde sürekli olarak hediye alma ve suçunu bastırma güdüsü ortaya çıkarır. Eğer eşiniz genelde hediye alan biri değilse ve artık her gün ya da iki güne bir hediye alarak geliyorsa, aldatma ihtimali yüksektir.
 • Giyime özen gösterme; erkekler giyimleri konusunda her zaman hassas değillerdir. Ama aldatma girişiminde olan veya aldatmaya başlayan erkekler her zamankine göre daha bakımlı ve giyimine daha fazla özen göstermeye başlar. Özellikle tarz değiştirme veya kendini  karşı tarafa beğendirmek için daha önce giymediği kıyafet stillerinden giymeye başlayabilirler.
 • Evle arasındaki bağı koparma; aldatmanın ilerleyen dönemlerinde aldatan erkekler evle olan ilişkilerini keserler. Eve olan iğli ve alaka günden güne azalır. Bu durum sadece eve olan ilginin azalmasına değil, çocuklarına karşı da ilgi ve alaka azalır.
 • Uyku düzeninde değişmeler; aldatan erkeklerde görülen en büyük değişimlerden biri de uyku düzeninde değişikliklerin ortaya çıkmasıdır. Geceleri uyuyamama veya her zamankinden daha fazla uyuma gibi durumlar sık rastlanan belirtiler arasındadır.
 • Telefonu saklama; aldatan erkekler sürekli olarak telefonlarını saklamaktadırlar. Telefona veya sosyal medya hesaplarına şifre koyarlar ve bu şifreleri eşleri ile paylaşmazlar.
 • Şehir dışı gezilerin sayısı artar; aldatan erkeklerin başlıca özellikleri sürekli olarak şehir dışı seyahatlere çıkmalarıdır. İş bahanesi ile veya arkadaşları ile gezme bahanesi ile sürekli olarak birkaç  gün evden uzaklaşırlar. Ve bu durum belli bir süre sonra rutin haline gelir.
 • Sürekli yalan söylemesi; hem aldatan erkeklerin hem de aldatan bayanların en sık yaptığı durumlardan biri de sık sık yalan söylemektir. Aldatma süreci uzadıkça yalanlar da yoğunlaşarak artar.
 • İletişim bozuklukları ortaya çıkar; aldatan erkek konuşmaktan kaçınır. Olabildiğince az konuşur ve yine sürekli olarak, konuşmaktan kaçarlar. Günlük sohbetler bile artık bu durumda yapılamaz.

Aldatılan Kadın Ne Yapmalıdır?

Aslında aldatılan kadın ne yapmalı? Sorusu kişiden kişiye değişiklik gösterir. Burada kadınlar kendi kararlarını kendileri en sağlıklı şekilde vermelidir. Çünkü herkesin yaşam tarzı aynı değildir. Ama bir kez aldatan erkek bunu sürekli hale getirir. Dolayısı ile eğer eşleriniz ya da sevgilileriniz sizi aldatıyorsa ve siz bu durumu affetmeye hazırsanız çift terapisi almanız önerilir. Bu sayede hem kadın hem de erkek daha mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilirler. Öte yandan aldatılan kadının partneri çift terapisine gitmeyi kabul etmiyorsa, o halde kadın tek başına bu zor durumla başa çıkamayacağı için yine uzman bir terapi desteği alması önerilir. Anlık olarak verilen kararlar ilişkinin geleceğini olumsuz etkileyebileceği gibi ileride pişmanlık gibi durumların oluşmasına da zemin hazırlayabilir. Bu nedenle kesinlikle bir uzman desteği şarttır.

Doktor Bilgini ile şehrinizde bulunan psikolog ve psikiyatri doktorları listesini incelin. Yorumları okuyun ve randevu alın.

Psikolog listesi: https://doktorbilgini.com/psikoloji/

Psikiyatri doktorları listesi: https://doktorbilgini.com/psikiyatri/

Aldatan Erkek Nasıl Davranır?

Aldatan her erkek aynı şekilde davranışlar sergilemez. Ama pek çok erkekte görülen davranış biçimleri adeta birebir aynıdır. Kadınların merak ettiği soruların başında ise aldatan erkek nasıl davranır? Konusu gelmektedir.

 • Aldatan erkek sürekli yalan söyler.
 • Aldatmanın ilk sıralarında eşine iyi davranırken, ilerleyen dönemlerde artık sık sık eşi ile tartışmalara girer.
 • Cinsel problemler ortaya çıkmaya başlar.
 • Aldatan erkek eşi ile ilgili sürekli şikayetlerde bulunur.
 • Dışarıya karşı çok iyi iken aile içinde şiddete daha fazla meyillidir.
 • Aldatan erkeklerine en büyük problemi finansal alanda olduğu için artık eşine ve evine para harcamaktan kaçınır.
 • Eşine olan sevgisini yitirdiği gibi zamanla saygısını da yitirir.

Eşini Aldatan Erkek Psikolojisi

Eş aldatmaları sadece genç yaşlarda değil, ilerleyen yaşlarda da ortaya çıkan durumlardandır. Erkekler eşlerini aldattıklarında aslında eşlerinden ayrılmak istemezler. Ama kimisi rutin hayattan sıkılıp, yeni macera aramak için kimi erkek te aşık olduğunu düşünerek eşini aldatma yönünü tercih eder.

Eşini aldatan erkek psikolojisi Genelde para konusunda ve iş konusunda zor durumlara giren erkeklerde aldatma psikolojisi görülür. Yani erkekler başka bayanlarla bir ilişki yaşadıklarında tüm sorunları geride bırakıp, mutlu ve huzurlu anlar yaşayacaklarını düşünürler. Elbette ilk aldatma dönemlerinde erkek psikolojisi bir vicdan azabı yaşar. Yani aldatmanın ilk zamanlarında eşlere olan ilgi ve alaka yükselir. Ama zamanla eşe karşı olan ilgi alaka tamamen ortadan kalkar. Aldatan erkekler psikolojik destek alarak, yaptıkları hatalardan dönebilirler.

Share:
Leave comment